AMPDAFI-A16T
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
AMPDAFI-A16T
Manufacture:
Abracon LLC.
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
AMPDAFI-A16T
Description:
OSC MEMS XO DUAL OUTPUT
Product Attribute
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability
±25ppm
Type
XO (Standard)
Frequency - Output 1
12MHz, 48Mhz
Height
0.035" (0.89mm)
Frequency - Output 2
Output
CMOS
Frequency - Output 3
Series
AMPD
Frequency - Output 4
Function
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
1.3mA (Typ)