AOC2012XAJC-12.8000T1
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
AOC2012XAJC-12.8000T1
Manufacture:
Abracon LLC.
Package:
14-SMD, No Lead, 4 Leads
Datasheet:
AOC2012XAJC-12.8000T1
Description:
XTAL OSC OCXO 12.8000MHZ CMOS
Product Attribute
Output
CMOS
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Series
AOC2012
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Ratings
Current - Supply (Max)
289mA
Function
Absolute Pull Range (APR)
Frequency
12.8MHz
Current - Supply (Disable) (Max)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
14-SMD, No Lead, 4 Leads
Size / Dimension
0.800" L x 0.500" W (20.32mm x 12.70mm)
Voltage - Supply
3.3V