ASGTX-C-24.576MHZ-1
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
ASGTX-C-24.576MHZ-1
Datasheet:
ASGTX-C-24.576MHZ-1
Description:
XTAL OSC VCTCXO 24.5760MHZ LVCMO
Size / Dimension
0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Frequency Stability
±1ppm
Height - Seated (Max)
0.088" (2.24mm)
Ratings
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
Function
Current - Supply (Max)
45mA
Frequency
24.576MHz
Category
ASGTX-C-24.576MHZ-1 Relevant information
ASGTX-C-1
ASGTX-C-1
XTAL OSC PROG VCTCXO LVCMOS 3.3V