ASGTX-C-38.400MHZ-2
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
ASGTX-C-38.400MHZ-2
Manufacture:
Abracon LLC.
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
ASGTX-C-38.400MHZ-2
Description:
XTAL OSC VCTCXO 38.4000MHZ LVCMO
Product Attribute
Output
LVCMOS
Frequency Stability
±2ppm
Series
ASGTX
Height - Seated (Max)
0.088" (2.24mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Function
Current - Supply (Max)
45mA
Frequency
38.4MHz
Absolute Pull Range (APR)
Packaging
Bulk
Current - Supply (Disable) (Max)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
6-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Type
VCTCXO
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Company Profile
company
1) Good quality control
2) Highly competitive prices
3) state-of-art technology products
4) Fast and professional offers and solutions
5) Smooth communication & 24h on-line service 6) Effective OEM&ODM service
PROFESSIONAL TEAM
Category
ASGTX-C-38.400MHZ-2 Relevant information
ASGTX-C-1
ASGTX-C-1
XTAL OSC PROG VCTCXO LVCMOS 3.3V