ASGTX-P-19.440MHZ-2
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
ASGTX-P-19.440MHZ-2
Datasheet:
ASGTX-P-19.440MHZ-2
Description:
XTAL OSC VCTCXO 19.4400MHZ LVPEC
Product Attribute
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Function
Current - Supply (Max)
60mA
Frequency
19.44MHz
Size / Dimension
0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Output
LVPECL
Frequency Stability
±2ppm
Height - Seated (Max)
0.088" (2.24mm)
Category
ASGTX-P-19.440MHZ-2 Relevant information
ASGTX-C-1
ASGTX-C-1
XTAL OSC PROG VCTCXO LVCMOS 3.3V