AST3TQ53-T-25.000MHZ-5-C-T5
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
AST3TQ53-T-25.000MHZ-5-C-T5
Manufacture:
Abracon LLC.
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
AST3TQ53-T-25.000MHZ-5-C-T5
Description:
XTAL OSC TCXO 25.0000MHZ LVCMOS
Product Attribute
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Type
TCXO
Voltage - Supply
3.3V
Output
LVCMOS
Frequency Stability
±50ppb
Series
AST3TQ53
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Function
Current - Supply (Max)
6mA
Frequency
25MHz