D15P13B6GX00LF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
D15P13B6GX00LF
Datasheet:
D15P13B6GX00LF
Description:
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SOLDER
Product Attribute
Features
Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Backset Spacing
0.409" (10.40mm)
Contact Material
Brass
Termination
Solder
Dielectric Material
Polyester
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C