D15P24A4GX00LF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
D15P24A4GX00LF
Datasheet:
D15P24A4GX00LF
Description:
CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR
Product Attribute
Contact Finish
Gold
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Color
Black
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Contact Finish Thickness
Flash
Series
Delta D
Number of Rows
2
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Features
Board Lock, Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Contact Material
Phosphor Bronze
Termination
Solder
Dielectric Material
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Mounting Type
Through Hole
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C