D15P24A6RV09LF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
D15P24A6RV09LF
Datasheet:
D15P24A6RV09LF
Description:
CONN D-SUB PLUG 15POS VERT
Product Attribute
Color
Black
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Series
Delta D
Number of Rows
2
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Features
Board Guide, Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder Paste
Dielectric Material
Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled
Mounting Type
Through Hole
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C