D15S14A6GV00LF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
D15S14A6GV00LF
Datasheet:
D15S14A6GV00LF
Description:
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Contact Material
Phosphor Bronze
Termination
Solder
Dielectric Material
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Mounting Type
Through Hole
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Contact Finish
Gold
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Color
Black
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Series
Delta D
Number of Rows
2
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V