D15S24A6RV22LF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
D15S24A6RV22LF
Datasheet:
D15S24A6RV22LF
Description:
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT
Dielectric Material
Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled
Mounting Type
Through Hole
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Contact Finish
Gold
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Color
Black
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Series
Delta D
Number of Rows
2
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Features
Board Guide, Pick and Place Cap
Voltage Rating
300V