D15S34A4GX00LF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
D15S34A4GX00LF
Datasheet:
D15S34A4GX00LF
Description:
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Product Attribute
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Contact Material
Phosphor Bronze
Termination
Solder
Dielectric Material
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Mounting Type
Through Hole
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C