D15S93C6PA00LF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
D15S93C6PA00LF
Datasheet:
D15S93C6PA00LF
Description:
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT PRESS
Active
Contact Material
Phosphor Bronze
Termination
Press-Fit
Dielectric Material
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Mounting Type
Through Hole
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Voltage Rating
300V