D25P23A4GX00LF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
D25P23A4GX00LF
Manufacture:
Amphenol ICC (FCI)
Package:
Datasheet:
D25P23A4GX00LF
Description:
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Product Attribute
Contact Type
Signal
Number of Positions
25
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Contact Finish
Gold
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Color
Black
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Contact Finish Thickness
Flash
Series
Delta D
Number of Rows
2
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Features
Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Packaging
Tray
Backset Spacing
0.409" (10.40mm)