D25P24A4PA00LF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
D25P24A4PA00LF
Manufacture:
Amphenol ICC (FCI)
Package:
Datasheet:
D25P24A4PA00LF
Description:
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Product Attribute
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Packaging
Tray
Backset Spacing
Wire Gauge
Connector Style
D-Sub
Part Status
Active
Contact Material
Phosphor Bronze
Termination
Solder
Ingress Protection
Contact Form
Dielectric Material
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Contact Type
Signal
Number of Positions
25
Mounting Type
Through Hole
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C