D25S90C4PA00LF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
D25S90C4PA00LF
Manufacture:
Amphenol ICC (FCI)
Package:
Datasheet:
D25S90C4PA00LF
Description:
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT PRESS
Product Attribute
Features
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Packaging
Tray
Backset Spacing
Wire Gauge
Connector Style
D-Sub
Part Status
Active
Contact Material
Phosphor Bronze
Termination
Press-Fit
Ingress Protection
Contact Form
Dielectric Material
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Contact Type
Signal
Number of Positions
25
Mounting Type
Through Hole
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C