D50S24B4PA00LF
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
D50S24B4PA00LF
Manufacture:
Amphenol ICC (FCI)
Package:
Datasheet:
D50S24B4PA00LF
Description:
CONN D-SUB RCPT 50POS VERT SLDR
Product Attribute
Contact Type
Signal
Number of Positions
50
Mounting Type
Through Hole
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Contact Finish
Gold
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Color
Black
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Contact Finish Thickness
Flash
Series
Delta D
Number of Rows
3
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Features
Voltage Rating
300V