Q22F1BXXW110E
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
Q22F1BXXW110E
Manufacture:
APEM Inc.
Package:
Datasheet:
Q22F1BXXW110E
Description:
INDICATOR 110V 22MM FLUSH WHITE
Product Attribute
Current
5mA
Wavelength - Peak
Ratings
AC
Ingress Protection
IP67
Voltage
110V
Panel Cutout Shape
Round
Features
Millicandela Rating
120mcd
Lens Size
18.00mm Dia
Panel Cutout Dimensions
0.87" (22.10mm)
Lamp Color
White
Lens Color
White
Lens Style
Round with Flat Top
Part Status
Active
Viewing Angle
100°
Type
LED
Lens Transparency
Diffused
Series
Q Series
Termination Style
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)