Q22P1BXXW110E
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
Q22P1BXXW110E
Manufacture:
APEM Inc.
Package:
Datasheet:
Q22P1BXXW110E
Description:
INDICATOR 110V 22MM PROM WHITE
Product Attribute
Lamp Color
White
Lens Color
White
Lens Style
Round with Domed Top
Part Status
Active
Viewing Angle
100°
Type
LED
Lens Transparency
Diffused
Series
Q Series
Termination Style
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Current
5mA
Wavelength - Peak
Ratings
AC
Ingress Protection
IP67
Voltage
110V
Panel Cutout Shape
Round
Features
Millicandela Rating
350mcd
Lens Size
18.00mm Dia
Panel Cutout Dimensions
0.87" (22.10mm)