Q22P1BXXY110E
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
Q22P1BXXY110E
Datasheet:
Q22P1BXXY110E
Description:
INDICATOR 110V 22MM PROM YELLOW
Product Attribute
Lamp Color
Yellow
Lens Color
Yellow
Lens Style
Round with Domed Top
Part Status
Active
Viewing Angle
100°
Termination Style
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Current
5mA
Wavelength - Peak
Ratings
AC
Voltage
110V
Panel Cutout Shape
Round
Features
Millicandela Rating
60mcd
Lens Size
18.00mm Dia
Panel Cutout Dimensions
0.87" (22.10mm)