Q22P1CXXB12E
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
Q22P1CXXB12E
Datasheet:
Q22P1CXXB12E
Description:
INDICATOR 12V 22MM PROMINENT BLU
Millicandela Rating
120mcd
Lens Size
18.00mm Dia
Panel Cutout Dimensions
0.87" (22.10mm)
Lamp Color
Blue
Lens Color
Blue
Lens Style
Round with Domed Top
Part Status
Active
Viewing Angle
100°
Termination Style
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Current
40mA
Wavelength - Peak
Ratings
DC
Voltage
12V