Q6R3CYYRG24E
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
Q6R3CYYRG24E
Manufacture:
APEM Inc.
Package:
Datasheet:
Q6R3CYYRG24E
Description:
LED PANEL MOUNT INDICATOR RD/GR
Product Attribute
Type
LED
Lens Transparency
Diffused
Series
Q Series
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Current
20mA Green, 20mA Red
Wavelength - Peak
Ratings
DC
Ingress Protection
IP67
Voltage
24V Green, 24V Red
Panel Cutout Shape
Round
Features
Millicandela Rating
15mcd Green, 20mcd Red
Lens Size
3mm, T-1
Panel Cutout Dimensions
0.24" (6.10mm)