Q8F1BXXHB24E
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
Q8F1BXXHB24E
Manufacture:
APEM Inc.
Package:
Datasheet:
Q8F1BXXHB24E
Description:
8MM FLSH BLK CHRM HYP BLU 24VDC
Product Attribute
Lens Size
9.40mm Dia
Panel Cutout Dimensions
0.32" (8.13mm)
Lamp Color
Blue
Lens Color
Blue
Lens Style
Round with Flat Top
Part Status
Obsolete
Viewing Angle
Type
LED
Lens Transparency
Diffused
Series
Q Series
Termination Style
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Current
20mA
Wavelength - Peak
Ratings
DC
Ingress Protection
IP67
Voltage
24V