QS103XXY12
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
QS103XXY12
Manufacture:
APEM Inc.
Package:
Datasheet:
QS103XXY12
Description:
INDICATOR 10MM FIXED YE 12V WIRE
Product Attribute
Lamp Color
Yellow
Lens Color
Yellow
Lens Style
Round with Flat Top
Part Status
Active
Viewing Angle
30°
Type
LED
Lens Transparency
Diffused
Series
QS
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Current
20mA
Wavelength - Peak
Ratings
DC
Ingress Protection
Voltage
12V
Panel Cutout Shape
Round
Features
Millicandela Rating
20mcd
Lens Size
12.00mm Dia
Panel Cutout Dimensions
0.39" (9.91mm)