QS81XXR12
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
QS81XXR12
Manufacture:
APEM Inc.
Package:
Datasheet:
QS81XXR12
Description:
INDICATOR 8MM FIXED RED 12V SLDR
Product Attribute
Lens Size
10.00mm Dia
Panel Cutout Dimensions
0.315" (8.00mm)
Lamp Color
Red
Lens Color
Red
Lens Style
Round with Flat Top
Part Status
Active
Viewing Angle
30°
Type
LED
Lens Transparency
Diffused
Series
QS
Termination Style
Solder Lug
Current
20mA
Wavelength - Peak
Ratings
DC
Ingress Protection
Voltage
12V