QS83XXO12
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
QS83XXO12
Manufacture:
APEM Inc.
Package:
Datasheet:
QS83XXO12
Description:
INDICATOR 8MM FIXED ORA 12V WIRE
Product Attribute
Type
LED
Lens Transparency
Diffused
Series
QS
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Current
20mA
Wavelength - Peak
Ratings
DC
Ingress Protection
Voltage
12V
Panel Cutout Shape
Round
Features
Millicandela Rating
30mcd
Lens Size
10.00mm Dia
Panel Cutout Dimensions
0.315" (8.00mm)