1008R-182J
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
1008R-182J
Manufacture:
API Delevan Inc.
Package:
Nonstandard
Datasheet:
1008R-182J
Description:
FIXED IND 1.8UH 457MA 720 MOHM
Product Attribute
Type
Size / Dimension
0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Series
1008R
DC Resistance (DCR)
720mOhm Max
Ratings
Current - Saturation
Q @ Freq
30 @ 7.9MHz
Current Rating (Amps)
457mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.095" (2.41mm)
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
Inductance
1.8µH
Frequency - Self Resonant
76MHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
7.9MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Ferrite
Company Profile
company
1) Good quality control
2) Highly competitive prices
3) state-of-art technology products
4) Fast and professional offers and solutions
5) Smooth communication & 24h on-line service 6) Effective OEM&ODM service
PROFESSIONAL TEAM
Category
1008R-182J Relevant information
1008
CONN QC TAB 0.250 5 PAIR
1008-018J
1008-018J
FIXED IND 1.8NH 1.562A 50 MOHM
1008-018K
1008-018K
FIXED IND 1.8NH 1.562A 50 MOHM
1008-018M
1008-018M
FIXED IND 1.8NH 1.562A 50 MOHM
FIXED IND 2.2NH 1.562A 50 MOHM
FIXED IND 2.2NH 1.562A 50 MOHM