1008R-222J
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
1008R-222J
Datasheet:
1008R-222J
Description:
FIXED IND 2.2UH 433MA 800 MOHM
Size / Dimension
0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
DC Resistance (DCR)
800mOhm Max
Q @ Freq
30 @ 7.9MHz
Current Rating (Amps)
433mA
Packaging
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.095" (2.41mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
Inductance
2.2µH
Frequency - Self Resonant
70MHz
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Inductance Frequency - Test
7.9MHz
Category
1008R-222J Relevant information
1008-018J
FIXED IND 1.8NH 1.562A 50 MOHM
1008-018K
1008-018K
FIXED IND 1.8NH 1.562A 50 MOHM
1008-018M
1008-018M
FIXED IND 1.8NH 1.562A 50 MOHM
FIXED IND 2.2NH 1.562A 50 MOHM
FIXED IND 2.2NH 1.562A 50 MOHM