1008R-393J
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
1008R-393J
Datasheet:
1008R-393J
Description:
FIXED IND 39UH 125MA 9 OHM SMD
Product Attribute
Q @ Freq
30 @ 2.5MHz
Current Rating (Amps)
125mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.095" (2.41mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
Inductance
39µH
Frequency - Self Resonant
12MHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
2.5MHz
Size / Dimension
0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
DC Resistance (DCR)
9Ohm Max
Category
1008R-393J Relevant information
1008-018J
FIXED IND 1.8NH 1.562A 50 MOHM
1008-018K
1008-018K
FIXED IND 1.8NH 1.562A 50 MOHM
1008-018M
1008-018M
FIXED IND 1.8NH 1.562A 50 MOHM
FIXED IND 2.2NH 1.562A 50 MOHM
FIXED IND 2.2NH 1.562A 50 MOHM