S1812R-103J
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
S1812R-103J
Manufacture:
API Delevan Inc.
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
S1812R-103J
Description:
FIXED IND 10UH 333MA 1.8 OHM SMD
Product Attribute
Material - Core
Ferrite
Type
Size / Dimension
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Series
S1812R
DC Resistance (DCR)
1.8Ohm Max
Ratings
Current - Saturation
Q @ Freq
50 @ 2.5MHz
Current Rating (Amps)
333mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
1812 (4532 Metric)
Inductance
10µH
Frequency - Self Resonant
25MHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
2.5MHz