04-005.5-152FB
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
04-005.5-152FB
Manufacture:
Aries Electronics
Package:
Datasheet:
04-005.5-152FB
Description:
CABLE JUMPER 4POS 2.54MM 5.5"
Active
Termination Style
Completely Exposed Wires on Both Sides with Protective Tab
Number of Conductors
4
Length - Exposed Ends
0.125" (3.18mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Length
5.500" (139.70mm)