16-024-114X
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
16-024-114X
Manufacture:
Aries Electronics
Package:
Datasheet:
16-024-114X
Description:
DECI-CENTER JUMPERS 16POS
Product Attribute
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Connector Type
DIP to Pitch Bar
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Cable Termination
Solder
Color
Multiple, Ribbon
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Usage
Number of Positions
16
Length
2.00' (609.60mm)
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Series
114
Features
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Company Profile
company
1) Good quality control
2) Highly competitive prices
3) state-of-art technology products
4) Fast and professional offers and solutions
5) Smooth communication & 24h on-line service 6) Effective OEM&ODM service
PROFESSIONAL TEAM
Category
16-024-114X Relevant information
CONN BACKSHELL 7P 90DEG SHLD SLV
AC/DC WALL MOUNT ADAPT 5V 1000MA
CAP 9POS STD FOR FML W/LANYARD