3310H-001-103L
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
3310H-001-103L
Manufacture:
Bourns, Inc.
Package:
Datasheet:
3310H-001-103L
Description:
POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR
In Stock
174 pcs On sales
Active
Actuator Diameter
0.125" (3.18mm)
Size - Body
Rectangular - 0.384" x 0.375" Face x 0.235" H (9.75mm x 9.53mm x 5.97mm)
Resistance (Ohms)
10k
Actuator Type
Slotted
Termination Style
PC Pins
Mounting Type
Panel Mount
Resistive Material
Conductive Plastic
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±1000ppm/°C
Bushing Thread
1/4-32
Actuator Length
0.500" (12.70mm)
Taper
Linear
Adjustment Type
Top Adjustment
Series
Pro Audio 3310
Built in Switch
None
Rotation
300°
Number of Gangs
2
Packaging
Bulk
Number of Turns
1
Tolerance
±20%
Base Part Number
3310H
Company Profile
company
1) Good quality control
2) Highly competitive prices
3) state-of-art technology products
4) Fast and professional offers and solutions
5) Smooth communication & 24h on-line service 6) Effective OEM&ODM service
PROFESSIONAL TEAM
Category
3310H-001-103L Relevant information
3310
MOUNTING BUTTON 0.093" NYLON BLK
3310 SL001
3310 SL001
CABLE 10COND 28AWG SHLD 1000'
3310 SL005
3310 SL005
CABLE 10COND 28AWG SHLD 100'
ID ISC.ANT.U170/170-MS MOUNTING
SMD EMI CONTACT FINGER WE-SECF
33100C
33100C
FIXED IND 10UH 7.6A 20 MOHM TH