3852C-282-103AL
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
3852C-282-103AL
Datasheet:
3852C-282-103AL
Description:
POT 10K OHM 2W CERMET LINEAR
In Stock
242 pcs On sales
Product Attribute
Actuator Length
0.875" (22.23mm)
Taper
Linear
Adjustment Type
User Defined
Series
3852
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Base Part Number
3852C
Part Status
Active
Actuator Diameter
0.125" (3.18mm)
Size - Body
Round - 0.750" Dia x 0.250" H (19.05mm x 6.35mm)
Resistance (Ohms)
10k
Resistive Material
Cermet
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±150ppm/°C