PCW1J-B28-BAB103L
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
PCW1J-B28-BAB103L
Datasheet:
PCW1J-B28-BAB103L
Description:
POT 10K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR
In Stock
172 pcs On sales
Product Attribute
Actuator Length
0.875" (22.23mm)
Tolerance
±20%
Actuator Diameter
0.250" (6.35mm)
Size - Body
Rectangular - 0.920" x 0.874" Face x 0.327" H (23.37mm x 22.20mm x 8.31mm)
Resistance (Ohms)
10k
Actuator Type
Slotted
Termination Style
PC Pins
Mounting Type
Panel Mount
Resistive Material
Conductive Plastic
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient
±1000ppm/°C