PCW1J-C24-KAB104L
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
PCW1J-C24-KAB104L
Datasheet:
PCW1J-C24-KAB104L
Description:
POT 100K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR
In Stock
225 pcs On sales
Tolerance
±20%
Base Part Number
PCW1J
Part Status
Active
Actuator Diameter
0.250" (6.35mm)
Size - Body
Rectangular - 0.920" x 0.874" Face x 0.327" H (23.37mm x 22.20mm x 8.31mm)
Resistance (Ohms)
100k
Actuator Type
Flatted
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient
±1000ppm/°C
Actuator Length
0.750" (19.05mm)