PCW1J-R24-BAB102L
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
PCW1J-R24-BAB102L
Datasheet:
PCW1J-R24-BAB102L
Description:
POT 1K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR
In Stock
266 pcs On sales
Active
Actuator Diameter
0.236" (6.00mm)
Size - Body
Rectangular - 0.920" x 0.874" Face x 0.327" H (23.37mm x 22.20mm x 8.31mm)
Resistance (Ohms)
1k
Actuator Type
Slotted
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient
±1000ppm/°C
Actuator Length
0.945" (24.00mm)
Taper
Linear
Adjustment Type
Top Adjustment
Tolerance
±20%