ICB18L50N20NCM1
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
ICB18L50N20NCM1
Manufacture:
Carlo Gavazzi Inc.
Package:
Cylinder, Threaded - M18
Datasheet:
ICB18L50N20NCM1
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 20MM CYL
Product Attribute
Ingress Protection
IP67
Series
ICB
Response Frequency
1.5kHz
Indicator
LED
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C (TA)
Shielding
Unshielded
Output Type
NPN-NC, 3-Wire
Part Status
Active
Sensor Type
Inductive
Package / Case
Cylinder, Threaded - M18
Material - Body
Nickel-Plated Brass
Sensing Distance
0.787" (20mm)
Voltage - Supply
10V ~ 36V