ICS18LN12NOM1-FB
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
ICS18LN12NOM1-FB
Manufacture:
Carlo Gavazzi Inc.
Package:
Cylinder, Threaded - M18
Datasheet:
ICS18LN12NOM1-FB
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 12MM CYL
Product Attribute
Ingress Protection
IP67, IP68, IP69K
Series
ICS
Response Frequency
1.5kHz
Indicator
LED
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C (TA)
Shielding
Unshielded
Output Type
NPN-NO, 4-Wire
Part Status
Active
Sensor Type
Inductive
Package / Case
Cylinder, Threaded - M18
Material - Body
Stainless Steel
Sensing Distance
0.472" (12mm)
Voltage - Supply
10V ~ 36V