1.5SMC8.2CA TR13
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
1.5SMC8.2CA TR13
Manufacture:
Central Semiconductor Corp
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
1.5SMC8.2CA TR13
Description:
TVS DIODE 7.02V 12.1V SMC
Product Attribute
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
1
Capacitance @ Frequency
Type
Zener
Supplier Device Package
SMC
Series
Voltage - Breakdown (Min)
7.79V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
12.1V
Part Status
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
7.02V
Applications
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
124A