CD19FD272FO3
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CD19FD272FO3
Manufacture:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Package:
Radial
Datasheet:
CD19FD272FO3
Description:
CAP MICA 2700PF 1% 500V RADIAL
Product Attribute
Tolerance
±1%
Capacitance
2700pF
Part Status
Active
Lead Spacing
0.343" (8.70mm)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.681" L x 0.272" W (17.30mm x 6.90mm)
Dielectric Material
Mica
Series
CD19
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C