CD19FD432GO3
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CD19FD432GO3
Manufacture:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Package:
Radial
Datasheet:
CD19FD432GO3
Description:
CAP MICA 4300PF 2% 500V RADIAL
Product Attribute
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.689" L x 0.331" W (17.50mm x 8.40mm)
Dielectric Material
Mica
Series
CD19
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)
Features
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±2%
Capacitance
4300pF
Part Status
Active
Lead Spacing
0.343" (8.70mm)