CD30FD183GO3F
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CD30FD183GO3F
Manufacture:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Package:
Radial
Datasheet:
CD30FD183GO3F
Description:
CAP MICA 0.018UF 2% 500V RADIAL
Product Attribute
Size / Dimension
0.819" L x 0.429" W (20.80mm x 10.90mm)
Dielectric Material
Mica
Series
CD30
Height - Seated (Max)
0.909" (23.10mm)
Features
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±2%
Capacitance
0.018µF
Part Status
Active
Lead Spacing
0.437" (11.10mm)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Voltage - Rated
500V