CD4CD120DO3F
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CD4CD120DO3F
Datasheet:
CD4CD120DO3F
Description:
CAP MICA 12PF 0.5PF 500V RADIAL
Product Attribute
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.291" L x 0.110" W (7.40mm x 2.80mm)
Series
CD4
Height - Seated (Max)
0.220" (5.60mm)
Features
RF, High Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±0.5pF
Capacitance
12pF
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)