CD4ED270GO3F
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CD4ED270GO3F
Manufacture:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Package:
Radial
Datasheet:
CD4ED270GO3F
Description:
CAP MICA 27PF 2% 500V RADIAL
Product Attribute
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.291" L x 0.110" W (7.40mm x 2.80mm)
Dielectric Material
Mica
Series
CD4
Height - Seated (Max)
0.220" (5.60mm)
Features
RF, High Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±2%
Capacitance
27pF
Part Status
Active
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)