CD4ED360JO3
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CD4ED360JO3
Datasheet:
CD4ED360JO3
Description:
CAP MICA 36PF 5% 500V RADIAL
Product Attribute
Tolerance
±5%
Capacitance
36pF
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.291" L x 0.110" W (7.40mm x 2.80mm)
Series
CD4
Height - Seated (Max)
0.220" (5.60mm)
Features
RF, High Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C