CD7FA821FO3
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CD7FA821FO3
Manufacture:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Package:
Radial
Datasheet:
CD7FA821FO3
Description:
CAP MICA 820PF 1% 100V RADIAL
Product Attribute
Capacitance
820pF
Part Status
Active
Lead Spacing
0.173" (4.40mm)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Voltage - Rated
100V
Size / Dimension
0.299" L x 0.134" W (7.60mm x 3.40mm)
Dielectric Material
Mica
Series
CD7
Height - Seated (Max)
0.291" (7.40mm)
Features
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±1%