CDS19FD222FO3
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CDS19FD222FO3
Manufacture:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Package:
Radial
Datasheet:
CDS19FD222FO3
Description:
MICA
Product Attribute
Features
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±1%
Capacitance
2200pF
Part Status
Active
Lead Spacing
0.343" (8.70mm)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.630" L x 0.189" W (16.00mm x 4.80mm)
Dielectric Material
Mica
Series
CDS19
Height - Seated (Max)
0.461" (11.70mm)
Company Profile
company
1) Good quality control
2) Highly competitive prices
3) state-of-art technology products
4) Fast and professional offers and solutions
5) Smooth communication & 24h on-line service 6) Effective OEM&ODM service
PROFESSIONAL TEAM
Category
CDS19FD222FO3 Relevant information
CDS10
CDS10
FUSE CARTRIDGE 10A 600VAC
CDS100
CDS100
FUSE CARTRIDGE 100A 600VAC
CDS10CD010DO3
CDS10CD010DO3
CAP MICA 1PF 0.5PF 500V RADIAL
CDS10CD010DO3F
CDS10CD010DO3F
CAP MICA 1PF 0.5PF 500V RADIAL