CDS19FD252FO3
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CDS19FD252FO3
Datasheet:
CDS19FD252FO3
Tolerance
±1%
Capacitance
2500pF
Lead Spacing
0.343" (8.70mm)
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.630" L x 0.209" W (16.00mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max)
0.469" (11.90mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Category
CDS19FD252FO3 Relevant information
CDS10
CDS10
FUSE CARTRIDGE 10A 600VAC
CDS100
CDS100
FUSE CARTRIDGE 100A 600VAC
CDS10CD010DO3
CDS10CD010DO3
CAP MICA 1PF 0.5PF 500V RADIAL
CDS10CD010DO3F
CDS10CD010DO3F
CAP MICA 1PF 0.5PF 500V RADIAL