CDS19FD362JO3F
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CDS19FD362JO3F
Datasheet:
CDS19FD362JO3F
Description:
CAP MICA 3600PF 5% 500V RADIAL
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.630" L x 0.210" W (16.00mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max)
0.469" (11.90mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Capacitance
3600pF
Lead Spacing
0.344" (8.70mm)
Category
CDS19FD362JO3F Relevant information
CDS10
CDS10
FUSE CARTRIDGE 10A 600VAC
CDS100
CDS100
FUSE CARTRIDGE 100A 600VAC
CDS10CD010DO3
CDS10CD010DO3
CAP MICA 1PF 0.5PF 500V RADIAL
CDS10CD010DO3F
CDS10CD010DO3F
CAP MICA 1PF 0.5PF 500V RADIAL